تاریخچه

شرکت پتروشیمی اردبیل (سهامی خاص)در تاریخ 1385/11/28 تاسیس و مالکیت صنعتی اردبیل با موضوع تولید محصولات پتروشیمی به ثبت رسیده احداث یک واحد تولید پلی پروپیلن با ظرفیت 500هزار تن از گاز طبیعی در دستور کار می باشد.

منابع انسانی

شرکت پتروشیمی اردبیل با به کارگیری آخرین تکنولوژی جهانی تولید پلیمر از گاز طبیعی با نکیه بر سرمایه های فنی ، توانمندی انسانی و توانمندی های شرکت های صنعتی ایرانی آماده ارائه خدمت است.

پروژه ها

 شرکت پتروشیمی اردبیل با ارائه گزارش کاملی از پیش‌بینی قیمت پلی پروپیلن ، معرفی وارد کنندگان و صادرکنندگان برتر پلی پروپیلن وبررسی وضعیت رقبای محصولات پایین دست فرمالین در بازار ایران، راه حل های سریع و موثررا به شما معرفی می کند

سبد محصولات

پتروشیمی اردبیل با معرفی سبد پروژه ها و ارائه گزارش کامل از فرآیند تولید وانجام پروژه درفازها درتبدیل تهدید به فرصت (استفاده از متانول مازاد)،تولید مواد پتروشیمی زیست تجدیدپذیر و ارز آوری صادرات محصولات پتروشیمی سهم به سزایی دارد.

به شرکت پتروشیمی اردبیل خوش آمدید!

درباره شرکت پتروشیمی اردبیل

شرکت پتروشیمی اردبیل بابه کارگیری آخرین تکنولوژی جهانی تولید پلیمراز گاز طبیعی با تکیه بر سرمایه های فنی، توانمندی انسانی و توانمندی های شرکت های صنعتی ایرانی فعالیت می کند.

درباره شرکت ما بیشتر بدانید

تبدیل تهدید به فرصت (استفاده از متانول مازاد):

با توجه به تولید مازاد متانول در کشور، احداث واحد فرمالین با ظرفیت 160.000 تن در سال می‌‌تواند ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری شده در کشور را سود ده نموده و با تولید محصولات با ارزش افزوده بالا اشتغال ایجاد نماید.

تولید مواد پتروشیمی زیست تجدیدپذیر:

با توجه به تولید فرمالین در صنایع پتروشیمی اردبیل، تصمیم به تولید محصولات پتروشیمی زیست تجدیدپذیر از بوتان دیول (BDO) گرفته شده است. این مهم، پتروشیمی اردبیل را تبدیل به پتروشیمی سبز خواهد نمود.

صادرات

محصولات پایین دست فرمالین اعم از بوتان دیول، THF، PBT، PBAT، PU و … محصولات با ارزش افزوده بالا و جهت صادرات با ارز آوری ویژه در نظر گرفته شده است.

ارزآوری صادرات محصولات پتروشیمی:

پتروشیمی اربیل با توجه به موقعیت ژئواستراتژیک علاوه بر تامین نیاز داخلی، نسبت به صادرات و رفع نیاز ارزش کشور و ایجاد اشتغال و تولید پایدار در استان اردبیل اقدام خواهد نمود.

شهرک صنعتی پتروشیمی اردبیل

پروژهای در دست احداث و درحال تکمیل شهرک صنعتی پتروشیمی اردبیل

چرا باید با ما همکاری کنید؟

قیمت متانول

قیمت متانول پایه ریالی و قیمت فر وش صادراتی فرمالین به صورت ارزی می‌باشد.

فرمالین کالای صادراتی

فرمالین کالای صادراتی است و با تبدیل به پارافرمالدئید، ارزش افزوده صادراتی خواهد داشت.

کرایه حمل فرمالین

کرایه حمل فرمالین از اردبیل حدود 65 دلار در تن از محل تولید تا مصرف است. با توجه به قیمت متوسط 190-110 دلار در هر تن تولید و صادرات فرمالین در اردبیل ارزش رقابتی خواهد داشت.

تولید پارافرمالدئید

تولید پارافرمالدئید ارزش افزوده دو برابری به نسبت فرمالین ایجاد می‌کند.

تولید مواد پایین دست

تولید مواد پایین دست زیست تجدیدپذیر مانند بوتان دیول (BDO) بسیار جذاب بوده و اردبیل در نزدیک‌ترین فاصله از قطب مصرف شامل ترکیه و کشورهای اروپایی می‌باشد.

5 دلیل اصلی برای انتخاب شرکت پتروشیمی اردبیل

قیمت متانول پایه ریالی و قیمت فر وش صادراتی فرمالین به صورت ارزی می‌باشد.
فرمالین کالای صادراتی است و با تبدیل به پارافرمالدئید، ارزش افزوده صادراتی خواهد داشت.
مزیت دسترسی به بازار ترکیه و کشورها CIS از طریق آستارا و خط ریلی در دست احداث اردبیل-تبریز-ترکیه
تولید پارافرمالدئید ارزش افزوده دو برابری به نسبت فرمالین ایجاد می‌کند.
تولید مواد پایین دست زیست تجدیدپذیر مانند بوتان دیول (BDO) بسیار جذاب بوده و اردبیل در نزدیک‌ترین فاصله از قطب مصرف شامل ترکیه و کشورهای اروپایی می‌باشد.

اخبار و رویدادهای اخیر

بازدید عتباتی از پتروشیمی اردبیل4

بازدید رئیس کل دادگستری اردبیل از شهرک صنعتی غیر دولتی پتروشیمی اردبیل

انتقادات تند نماینده پارس آباد از عملکرد صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برای ما ننگ است که یک سرمایه‌گذار برای دریافت مجوز سرمایه‌گذاری گرفتار بروکراسی‌های زائد شده و به نوعی این بروکراسی زائد او را به زانو درآورده و اسباب نارضایتی او شود پتروشیمی اردبیل مدتهای مدید است دستگاههای فرمالین را از…

ادامه مطلب

ایران و ایتالیا قرارداد ۳۴ میلیون یورویی امضا کردند

قرارداد ۳۴ میلیون یورویی مهندسی تولید پلی پروپیلن از گاز طبیعی میان شرکت پتروشیمی اردبیل و شرکت ساخت و مهندسی تکینت ایتالیا امضا شد. بهرام شهسواری، رئیس هیئت مدیره پتروشیمی اردبیل با اشاره به این که این مگاپروژه ملی دارای حجم بالای سرمایه گذاری معادل ۱.۶ میلیارد یورو برای کل پروژه است، گفت: انجام این…

ادامه مطلب

پرکاربردترین مصارف هگزامین

هگزامین (هگزامتیلن تترامین) که به نام متانامین نیز شناخته می‌شود، یک ترکیب ارگانیک بلورین است که در آب و حلال های آلی قطبی به راحتی قابل حل است. حالت فیزیکی هگزامین به صورت پودر کریستالی و سفید رنگ است که از برهم کنش فرمالدئید و آمونیاک در فاز گازی در محیط قلیایی تولید می گردد.

ادامه مطلب